Kādēļ izpratne par meža vērtību ir tik ļoti svarīga?

Kad runa iet par meža pārdošanu, tā vērtības izpratne ir ļoti svarīga, lai nodrošinātu godīgu un ienesīgu darījumu. Mūsdienās īpaši vērtīgu resursu nodrošina meža platformas, kas palīdz meža īpašniekiem iegūt skaidrību par sava meža patieso cenu tirgū. Īpašuma vērtības izpratne ir ļoti svarīga īpaši tad, kad tiek apsvērta īpašuma pārdošana.

 

Lielu aktivitāti mežu nozarē ir saņēmusi platforma Mana Meža Vērtība (MMV.LV), kas ir oficiāli reģistrēts starpnieks, kas nodrošina mežu īpašniekiem ātri, anonīmi un bez maksas noskaidrot meža īpašuma vai cirsmas vērtību no vairāk nekā 250 reģistrētiem īpašuma pircējiem. Mežu īpašnieks netiek iesaistīts nekādos procesos, jo MMV.LV pilnībā uzņemas starpnieka lomu un atvieglo darījumu procesus, nodrošinot īpašuma reklāmas, veicot sarunas, konsultējot mežu īpašniekus un darījuma gadījumā, apvieno abas iesaistītās puses.

 

MMV.LV misija ir palīdzēt mežu īpašniekiem iegūt pārliecību un skaidrību par sava meža vai cirsmas patieso vērtību tirgū. Lielā aktivitāte platformā ir pierādījusi, ka par īpašumu mežu īpašniekam ir iespējams saņemt pat vairākus ļoti augstus cenu piedāvājumus. Cenas tiek izteiktas citiem pircējiem neredzot, kas veido godīgu cenu par mežu vai cirsmu.

 

Vairāk uzzini rakstā ”Kas ir MMV.LV?”

 

Kādēļ izpratne par meža vērtību ir tik ļoti svarīga?

1. Zinot sava meža reālo vērtību tirgū, meža īpašnieks var viegli izfilrēt godīgu vērtējumu no nepatiesa. Saņemt vērtējumu no 250 pircējiem ir veids, kā mežu īpašniekiem precīzāk zināt sava īpašuma cenu tirgū. Tas izskauj arī iespējamību pašam noteikt pārmērīgi lielu cenu, kas var neatbilst īpašumam, ka arī atturēt no zemas cenas nosaukšanas, kas varētu radīt finansiālus zaudējumus pārdevējam. Izprotot meža vērtību, pārdevējs var uzzināt un noteikt saprātīgu meža cenu nākotnē.

 

2. Meža vērtības noskaidrošana ir ceļš uz daudz ienesīgāku rezultātu. Meža pārdošana par tā patieso vērtību ļauj pārdevējam maksimāli palielināt rentabilitāti. Ja pārdevējs nenovērtē savu mežu vai cirsmu, viņš var palaist garām labāko iespējamo darījumu. No otras puses, ja meža vērtība ir liela, tas nereti var izraisīt ilgāku īpašuma turēšanu cerībā uz vēl augstāku cenas piedāvājumu, kas tieši var samazināt potenciālo peļņu un pazaudēt labu darījuma partneri.

 

MMV.LV atgādina, ka vērtības apzināšanās ir veids, kā atbrīvot mežu īpašniekus no šaubām, kas saistītas ar īpašuma vērtību, nevis steigties ar īpašuma pārdošanu. Meža vai cirsmas pārdošana IR TIKAI mežu īpašnieku personīgais lēmums.

 

3. Kad meža pārdevējs saprot sava meža reālo vērtību, viņš nākotnē iegūst spēcīgāku pozīciju. Meža īpašnieks var pārliecinoši prezentēt savu īpašumu, salīdzināt piedāvājumus un likt pamatot izteiktās cenas. Šīs zināšanas palīdz pārdevējam risināt sarunas ar potenciālajiem pircējiem, un var nodrošināt godīgu un izdevīgu darījumu.

 

”Cik maksā Tavs mežs 2023.gadā?”

 

4. Kad meža pārdevējam ir skaidra izpratne par sava meža vērtību, pārdošanas procesā tiek izprasti pircēju motīvi, kas palīdz atsijāt ”graudus no pelavām” jeb veicināt uzticēšanos un caurspīdīgumu ar darījuma partneri. Meža pārdevējiem ir jāsadarbojas ar tādu pircēju, kas ir atvērts, kas sniedz pamatotu un vispusīgu informāciju par meža vērtību, tostarp par tā ekoloģisko vērtību, koksnes potenciālu vai citiem būtiskiem faktoriem. Uzticēšanās starp pircēju un pārdevēju ir ļoti svarīga veiksmīgu darījumu pamatā.

 

5. Izpratne par meža vērtību atvieglo arī mijiedarbību ar nozares profesionāļiem, piemēram, vērtētājiem, nekustamā īpašuma aģentiem vai mežsaimniecības konsultantiem. Izprotot meža vērtību, pārdevējs var labāk sadarboties un pieņemt pārdomātākus lēmumus sava īpašuma nākotnei.

 

Lasi interviju ar MMV.LV dibinātāju un mežu nozares entuziastu Kārli Vēveri:  ”Kādēļ 2023.gads mežu nozarē vairs nebūs tāds kā 2022?”

 

Nobeigumā atziņas un pozitīvas atsauksmes, kas saņemtas no apmierinātiem meža īpašniekiem, kuri ir izmantojuši MMV.LV, lai saņemtu augstākās cenas piedāvājumu par saviem īpašumiem.

 

Atsauksme Nr1: Meža īpašniece no Rēzeknes novada:
“Es apsveru nākotnē pārdot savu mežu, bet man nebija ne jausmas par tirgus situāciju un mana īpašuma tirgus vērtību. Kad nejauši uzgāju šo meža platformu, kas piedāvā bez maksas noskaidrot meža cenu no vairākiem pircējiem uzreiz, tas mani uzreiz uzrunāja. Process bija vienkāršs: es iesniedzu informāciju par sava meža lielumu, atrašanās vietu. Īsā laikā saņēmu izsmeļošu ziņojumu no puišiem, kurā man tika izstāstīta situācija, nosaukta augstākā cena. Tagad ar šīm zināšanām es jūtos pārliecinošāk, esmu drosmīgāka un varu daudz brīvāk komunicēt ar potenciālajiem pircējiem. Tagad esmu arī pārliecināta, ka nenosaucu pārāk zemu vai pārāk augstu cenu. Kas gan būtu noticis, jo saņēmu augstāku vērtējumu, nekā biju domājusi. Meža cenas noskaidrošana ir vērtīgas zināšanas, jo tas šodien ir palīgs lēmumu pieņemšanā.”

 

Atsauksme Nr2: Cirsmas īpašnieks no Balvu novada:
“Cirsmas pārdošana man bija liels lēmums, un es gribēju nodrošināt, ka saņemu vislabāko iespējamo cenu. Pamanīju reklāmā MMV.  Mani visvairāk iespaidoja anonimitāte, ka nekur neuzrādos, kas mani atbrīvo no liekiem zvaniem. Diezgan ātri saņēmu vērtējumu, cena arī bija ļoti laba. Arī klientu atbalsts padarīja šo procesu ērtu un mierīgu.”

 

Atsauksme Nr3: Meža īpašnieks no Talsu novada:
“Es jau kādu laiku biju apsvēris iespēju pārdot tēva mežu, bet pilnībā neorientējoties meža nozarē, nezināju kāda varētu būt meža cena. Paziņa ieteica pamēģināt apskatīties, kāda varētu būt cena šeit. Ar dēlu savadījām sludinājumu un pēc kādām 2 nedēļām saņēmu zvanu, ka ir kāds, kas piedāvā ļoti augstu cenu. Es saņēmu ne tikai ļoti labu cenu, bet nemeklējot, piesaistīju nopietnu pircēju un pārdevu īpašumu par summu, kas krietni pārsniedza manas ekspektācijas. Jāsaka pateicība paziņam par ieteikumu, un paldies MMV, ka esat devuši iespēju mežu īpašniekiem bez maksas uzzināt iespējams tādu cenu un satikt tādu pircēju, kas var pat mainīt dzīves. Paldies arī par atbalstu un zināšanām pārdodot mežu!”

 

Mežu īpašnieku atbalstam, MMV.LV ir atvērti sniegt arī bezmaksas konsultācijas, dokumentu paraugus un atbalstu, ja tiek pieņemts lēmums uzsākt pārdošanas procesu. MMV.LV ir oficiāli reģistrēti starpnieki, kuru misija ir izkliedēt mežu īpašnieku šaubas, ieviest pārliecību par īpašuma potenciālu un reālo vērtību, un sniegt vērtīgas zināšanas īpašuma nākotnes potenciāla palielināšanai. MMV.LV mērķis NAV virzīt mežu īpašniekus pretī īpašuma pārdošanai, gluži pretēji – izprast īpašuma situāciju un tā pozīciju tirgū, vedinot uz daudz pārdomātāku un apzinātāku lēmumu pieņemšanu īpašuma nākotnei.

 

Tavam mežam nav cenas? Tava cena jau gaida šeit – MMV.LV!