Meža vērtība: Cik maksā Tavs mežs 2023.gadā?

Vai var noskaidrot meža vērtību bez maksas ar 1 sludinājumu? VAR!

Tavs mežs ir tavs maks. Vai tu zini, cik tavā makā ir nauda 2023.gadā? Ne tikai uzpircēju lielā konkurence, bet arī meža apsaimniekošanas paradumi, likumi un noteikumi, tas viss var ietekmēt meža cenu. Tādēļ regulāri sekot līdzi savas mežaudzes vērtībai, tas var palīdzēt pieņemt pārdomātus lēmumus par mežu apsaimniekošanu, investīcijām un pat iespējamo pārdošanu.

 

Meža vērtības noteikšana ir galvenais uzdevums, lai meža īpašnieks justos pārliecinoši, kā arī būtu zinošs par sava īpašuma vērtības izmaiņām. 2023.gadā meža vērtības noteikšana ir kļuvusi daudz ērtāka un bez maksas pieejama visiem privāto mežu un cirsmu īpašniekiem. Meža vērtēšana notiek ar 1 bezmaksas sludinājuma palīdzību, uzrunājot visus Latvijas mežu uzpircējus, kas var izteikt savu cenu par īpašumu.

 

Lai mežu īpašnieki piedalītos cenu aptaujā, iegūstot iespējami labāku piedāvājumu, mežu īpašniekiem ir jāparūpējas par sakārtotu, aktuālo dokumentāciju. Šī dokumentācijas organizētībā ir ceļš pretī precīzākai meža vērtībai summas izteiksmē. Par dokumentu sakārtošanu un pilnu atbalstu, ar bezmaksas dokumentu sagatavēm, var palīdzēt Mana Meža Vērtība (mmv.lv).

 

MMV.LV organizē arī mežu un cirsmu sludinājumu izvietošanu augstākās cenas noteikšanai. Par MMV.LV vairāk lasi šeit. Īpašumi tiek izvietoti e-komercijā, sociālajos tīklos un dažādās reklāmas kampaņās. MMV.LV parūpēsies gan par reklamēšanos, gan par komunikāciju, gan arī apsekos cenu aptaujas. Bet pēc sludinājuma termiņa beigām, paziņos mežu īpašniekam augstāko cenas piedāvājumu. Šos uzdevumus pilnībā uzņemas MMV.LV, lai uzlabotu mežu īpašnieku pieredzi, un arī tādēļ, ka visu darbības laiku, mežu īpašnieki ir anonīmi.

 

Kādēļ meža vērtības noteikšanai ir nozīme?
Meža vērtēšanai ir nozīme, jo tā ļauj meža īpašniekiem izprast sava meža pilno vērtību un pieņemt lēmumus, pamatojoties uz šīm zināšanām. Pat, ja meža īpašniekam nav nodoma mežu vai cirsmu pārdot, meža vērtības noteikšana ir vērtīga jebkurā gadījumā. Ar sakārtotu dokumentāciju, mežu uzpircējiem ir vieglāk izprast meža vai cirsmas potenciālu. Protams mežam ir gan materiālas, gan nemateriālas vērtības, kas tiks ņemtas vērā, nosakot tā vērtību. Mežu pircēji var ņemt vērā gan personīgās sajūtas, meža izvietojumu, atpūtas iespējas, ainavas, kā arī vērtējot kokmateriālus, ko var iegūt zāģmateriālu vai celulozes iegūšanai. Izsakot cenu par mežu vai cirsmu, arī mazāk taustāmas, bet tomēr vērtīgas lietas var tikt ņemtas vērā. Kā tiek noteikta meža vērtība, ieskaties šeit.

 

”MMV ir reģistrējušies vairāk nekā 200 mežu un cirsmu uzpircēju. Ar vienu bezmaksas sludinājumu, kas prasa 10 minūtes, lai izstrādātu, var apziņot VISUS šos 200 mežu un cirsmu uzpircējus. Tā ir lieliska laika ekonomija. Pat, ja nav nodoma mežu vai cirsmu pārdot, zināt sava meža vērtību, ir labs fakts, ar kuru var talāk, daudz pārdomātāk strādāt.” MMV.LV.

 

Uzzināt precīzu novērtējumu par mežu vai cirsmu, ir svarīgi īpašumu nepārdodot, bet, jo īpaši svarīgi – to pārdodot. Kad meža īpašnieks vēlas pārdot savu mežu vai cirsmu, šī meža vērtības noteikšana ir veids, kā par savu īpašumu saņemt godīgu cenu. Vairāk nekā 200 pircēji, kas katrs izsaka savu, citiem neredzamu cenu par īpašumu, palīdz veidot godīgu un apzinātu vērtību par īpašumu. Uzrunāt divus vai 200 mežu uzpircējus vienlaikus, tai ir milzu starpība. Meži ir sarežģītas ekosistēmas, arī mežu nozare ir smagnēja, likumi un noteikumi, daudz un mainīgi. Pašam novērtēt mežu vai uzticēties pirmajam mežu pircējam, var būt grūti un riskanti. Turklāt pircēji var mēģināt gūt labumu no īpašnieka, kuram nav labas izpratnes par meža nozari, tendencēm un meža patieso vērtību.

 

Lasi arī ”Kā nenokavēt labāko cenas piedāvājumu par mežu 2023.gadā?”

 

Tādēļ viens no veidiem, kā mazināt maldināšanas risku, ir MMV.LV, kur konkurējošā, bet aizklātā veidā, cenu aptauja notiek starp vairākiem pircējiem. Tas ļauj meža īpašniekam saņemt piedāvājumus no vairākām pusēm un uzzināt labāko, pamatojoties uz piedāvāto cenu.

 

MMV.LV ir iesaistīti vairāki mežu un cirsmu pircēji, katrs pircējs veic savu meža novērtējumu. Kas veidos mežam godīgu tirgus vērtību un sniegs īpašniekam labāku izpratni par viņa īpašuma reālo vērtību.

 

Atsauksme no privāto mežu īpašnieces Dailas (Rēzekne):

”Tas bija ērti. Aizpildīt īsu veidlapu un pievienot pāris dokumentus, tas nepaņēma daudz laika. Uzliku sludinājumu uz lielāko termiņu, uz mēnesi. Un viss. Turpināju savas ikdienas gaitas un vienā dienā Mareks, puisis no MMV man zvana, izstāsta situāciju. Domāju, ka melo, jo man reiz tika izteikts piedāvājums, es gan gribētu teikt, ka mani nomedīja, bet tā cena, ko man pateica Mareks, bija uz pusi lielāka kā man izteica uzpircējs toreiz. Tāpēc neticēju, jo nedomāju, ka var būt tik krasas izmaiņas. Protams, biju cerējusi, ka kāds varētu izteikt vairāk. Bet tik atšķirīgi, man bija nedaudz rūgtums par to piedāvāto cenu pāris gadu atpakaļ. Pēc Mareka zvana, apdomājos un piekritu darījumam, mūs saveda kopā, tikai tad iepazināmies, un puiši man palīdzēja visos procesos. Es personīgi ieteiktu šo izmantot, jau tikai tādēļ, lai zinātu, kā uzvedās pircēji. Es saprotu, ka nav jāpārdod, bet zināt, ko domā pircēji par tavu īpašumu šodien. Ja ir iespēja, kāpēc ne. Pat siers slazdā nav bez maksas. Bet te var bez maksas uzzināt ļoti svarīgu finansiālu lietu. Es vērtēju šo visu ar pluss zīmi. Paldies puišiem”, Daila no Rēzeknes.

 

Kopumā meža vērtēšana ir nozīmīgs instruments, lai meža īpašnieki izprastu sava īpašuma pilnu vērtību un pieņemtu pārdomātus lēmumus par tā apsaimniekošanu un iespējamo pārdošanu. Iesaistīšanās konkurējošā cenu aptaujā ar vairākiem pircējiem var palīdzēt nodrošināt, ka meža īpašnieks saņem godīgu cenu un netiek izmantots pārdošanas procesā.

 

 

Varbūt pēc izlasītā Tev ir vēlme noskaidrot sava meža vērtību? Ja Tu nezini, cik vērts ir Tavs īpašums – tad uzzini to bez maksas ŠEITMeža cenas noskaidrošana nav iemesls meža pārdošanai, bet zināt tā vērtību tirgū, ir katra meža īpašnieka pienākums! Mežs ir Tava privilēģija – vairo bagātību savā mežā!

 

Raksts tapa sadarbībā ar www.mmv.lv