Padomi, kā identificēt labu meža pārpircēju no slikta!

Šobrīd Latvijā ir aktivizējušies mežu pārpircēji, veicot aukstos zvanus, izmantojot dažādas versijas, kādu iemeslu dēļ tiek veikta cilvēku apzvanīšana. Versijas ir no nejauši sastādītiem numuriem līdz pat Latvijas masveida apzvanīšanai, kas dažos raisa šaubas. Pat, ja šādu zvanu dēļ, mežu īpašnieki ir gatavi pārdot savu mežu vai cirsmu, tomēr iesakām nodrošināties, ka saņemat godīgu cenu par savu īpašumu.

 

Diemžēl statistika ir skaudra un ne visi meža pārpircēji ir godīgi, un darījumi pēc to noslēgšanas, daļai raisa negatīvas pārdomas. Diemžēl daži mežu pārpircēji Latvijā izmanto neatbalstāmas pieejas, lai iegūtu īpašumu ātri un par iespējami zemāku cenu.

 

Šoreiz mēs pētīsim, kā atpazīt un kādi ir negodīgu pārpircēju paradumi, kas par jūsu mežu visticamāk nevēlas dot augstāko cenu. Sniegsim arī padomus, kā noskaidrot sava meža vai cirsmas vērtību, neriskējot ar negodprātīgiem mežu un cirsmu pārpircējiem. Raksts ir tapis, lai jūs būtu labāk sagatavots orientēties potenciālajos sadarbības partneros un varētu pieņemt pārdomātus lēmumus, pārdodot savu mežu vai cirsmu.

 

Identificēt negodīgu meža pārpircēju var būt izaicinājums. Tomēr ieskatīsimies, kādi ir biežākie ”red flags” (jeb brīdinājuma zīmes), ka jums iespējams ir saskare ar negodprātīgu mežu īpašumu pircēju:

 

1. Nejauši vai uzbāzīgi zvani no nepazīstamiem cilvēkiem ar safabricētu informāciju, kādu iemeslu dēļ tiek sazvanīts mežu īpašnieks. Zvanu autoram jau no paša sākuma piemīt dedzīga vēlme iegādāties jūsu īpašumu. Tiek piedāvāti vilinoši piedāvājumi, bonusi un pat bezmaksas pakalpojumi.

 

! Pēdējo divu mēnešu laikā esam saņēmuši informāciju, ka šādu apzvanītu mežu īpašnieku strauji pieaug, kas dalījušies reālā pieredzē arī ar mums. Piemēri: ”Zvanam uz nejauši sastādītiem numuriem, cerībā, ka esam sazvanījuši mežu īpašnieku”; ”Veicam Latvijas apzvanīšanu”, ”Jūsu kontaktus mums iedeva Jums pietuvināta persona”, kā arī bieži atbildes uz jautājumiem netiek sniegtas.

 

2. Izplatīta situācija ir arī tāda, ka mežu pārpircēji dodas uz meža īpašnieka dzīvesvietu. Bieži tiek stāstīts, ka garām braucot, ir sanācis nokļūt uz jūsu dzīvesvietu, vai tiek stāstīts, ka blakus tiek veikta mežizstrāde, šādi netīši nonākot pie jums.

 

3. Daudzus mežu īpašniekus atgrūž arī kliedzošas reklāmas un dažādi solījumi – nopirkt meža īpašumu par augstāko cenu, tūlītēja samaksa, tiks nosegti notāra pakalpojumi utt. Bieži vien tas izrādās mārketinga triks, kā pievilināt, nevis realizēt šos vilinošos piedāvājumus.

 

4. Uzbāzīga rakstīšana, zīmīšu atstāšana pastkastītēs un pat gadījumi, kad tiek piesaistīti citi nozares speciālisti, piemēram, taksatori, mežsaimnieki uc., kas sadarbojas ar negodprātīgiem pārpircējiem, neviļus piedāvājot savu partneru pakalpojumus, izceļot to ”’priekšrocības”.

 

5. Steidzināšana, lai ātrāk noslēgtu darījumu. Pārpircējs, kas steidzina, viennozīmīgi nesola ne tuvu labu cenu, tādēļ bailēs tikt pārsolītam un negūt sev vēlamo peļņu, steidzinās savu darījuma partneri. Nereti tiek izmantoti meli, piemēram, ka īpašumu cenas drīz kritīsies, kas ir taktika, kā paātrināt lietu.

 

 

Šeit ir daži padomi, kas jums palīdzēs neiekrist šādu mežu pārpircēju tīklos:

  1. Veiciet izpēti: pirms pārdot savu mežu vai cirsmu, izpētiet pašreizējo tirgus situāciju, tirgus cenas un uzziniet, ko piedāvā citi pārdevēji.
  2. Saņemiet vairākus piedāvājumus: sazinieties ar vairākiem potenciālajiem pircējiem un saņemiet vairākus piedāvājumus par savu meža īpašumu. Tas ļaus jums salīdzināt un pretstatīt piedāvājumus un izvēlēties to, kas vislabāk atbilst jūsu vajadzībām. Vismaz 5 pircēji būs drošāks variants gūt reālāku cenu par jūsu īpašumu.
  3. Ziniet sava īpašuma tirgus vērtību: uzziniet, cik vērts ir jūsu īpašums, lai izvairītos no negodīgas cenas. Īpašuma vērtību bez maksas variet noskaidrot: www.mmv.lv
  4. Pārbaudiet pircēja reputāciju: veiciet pircēja reputācijas izpēti. Meklējiet atsauksmes, vērtējumus un informāciju no citiem pārdevējiem. Tas var palīdzēt izvairīties no negodīgiem pārpircējiem.
  5. Izvairieties no spiediena pārdošanas taktikas: negodīgi pārpircēji var mēģināt piespiest jūs ātri pieņemt lēmumu un viņu piedāvājumu, nedodot jums pietiekami daudz laika citu iespēju apsvēršanai. Esiet piesardzīgs attiecībā uz šādu taktiku un veltiet laiku, lai rūpīgi izvērtētu katru piedāvājumu.
  6. Iegūstiet visu rakstiski: Kad esat izvēlējies pircēju, pārliecinieties, vai visas pārdošanas detaļas ir skaidri izklāstītas rakstiskā līgumā. Tas nodrošinās, ka abas puses saprotas un novērsīs jebkādus pārpratumus vēlāk.

 

Lai atmaskotu negodprātīgos meža pircējus, par tiem var dalīties pieredzē ar citiem pārdevējiem. Varat apsvērt iespēju atstāt pircēja atsauksmi vai vērtējumu attiecīgajās platformās vai sociālajos saziņas līdzekļos.

 

Labam meža pircējam jābūt cienījamam, caurspīdīgam un gatavam vienoties par godīgu cenu. Viņiem ir jābūt zinošiem par nozari un jāspēj sniegt jums norādījumus par pārdošanas procesu. Turklāt viņiem ir jābūt skaidrai izpratnei par jūsu vajadzībām un jābūt gataviem sadarboties ar jums, lai sasniegtu jūsu mērķus.

 

INFORMĒJAM, ka 2023.gadā meža pircējiem ir iespēja ANONĪMI un BEZ MAKSAS noskaidrot sava meža vai cirsmas vērtību ar MMV.LV starpniecību. Ziedojot 10 minūtes laika sludinājuma izvietošanai, jūsu īpašumam var tikt izteikts vērtējums no vairāk nekā 200 pircējiem. Pircēji izsaka cenu, neredzot citu pircēju cenu piedāvājumu, tā veidojot godīgu vērtējumu par īpašumu. Vairāk par to uzziniet www.mmv.lv

 

Pēc raksta esiet uzzinājis ne tikai to, kā atpazīt negodprātīgus mežu pārpircējus, bet variet uzzināt arī to, cik vērts ir jūsu mežs vai cirsma 2023.gadā.! Uzzini augstāko cenu MMV.LV

 

Uzzini ”Kas ir MMV.LV?”