Kā nepārdot mežu par zemu cenu!

Cik maksā mans mežs? Kāda ir šī brīža tirgus situācija? Kādas ir meža pārdošanas cenas? Un kāda ir mana meža cena? Šie un daudzi citi jautājumi kuļas pa galvu teju katram meža īpašniekam. Kādam noskaidrot meža vērtību ir svarīgi to pārdodot, bet kādam, to labāk pārzinot. Kas ietekmē to, ka meža īpašnieks nezina, cik maksā viņa mežs? Un kā to vērst par labu?

 

Par labu mežu īpašniekiem ir radīta platforma www.mmv.lv, kur bez maksas ātri uzzināt sava īpašuma cenu (vairāk par mmv.lv lasi šeit). Savadot visus prasītos datus par īpašumu – mežu vai cirsmu – tiek izveidots bezmaksas sludinājums, lai iegūtu labāko cenas piedāvājumu. No meža īpašnieka netiek iekasēts ne cents, kā arī tiek nodrošināta anonimitāte, lai pasargātu no mežu uzpircējiem.

 

Sludinājums ir aktīvs līdz vienam mēnesim, un šī perioda laikā desmiti, varbūt pat simti mežu uzpircēju no visas Latvijas, izteiks labāko cenu par īpašumu. Un tikai augstāko meža cenu paziņos meža īpašniekam, tā uzzinot, cik vērts ir īpašums pircēju acīs..un cik patiesībā maksā meža īpašums vai cirma. Ātri – droši un rezultatīvi! Turklāt mežs nebūt nav jāpārdod! Atsaki potenciālo darījumu jebkurā laikā!

 

Tomēr atteikt iespēju uzzināt sava īpašuma vērtību tirgū, ir bīstami. Nezināt sava meža cenu, var sāpīgi atspoguļoties, īpašumu pārdodot. Protams, meža cenas nezināšana nav grēks, tāpat kā nesaprast kā darbojas un mainās tirgus.

 

Tomēr pie pirmās iespējas ir vērts noteikt meža vērtību. Vai nu izmantotojot mmv.lv vai uzrunājot vairākus mežu uzpircējus. Bet, lai ietaupītu laiku, finanses un nestudētu par nesaistošām tēmām, vienmēr var atrast vieglāko ceļu. Tādēļ ar mmv.lv tiks uzzināta meža cena īsā laika periodā. Precīzi zinot sava meža īpašuma vai cirsmas reālo cenu tirgū, mazāku ietekmi uz īpašnieku varēs atstāt nākotnes pircēji. Cik par īpašumu sola Latvijā? Ir vērts to noskaidrot!

 

Bez tam, ir svarīgi ne tikai noskaidrot sava meža īpašuma cenu, bet arī – kā nepazaudēt meža īpašuma vērtību. Kaut arī mežu apsaimniekošana pēdējos gados ir popularizējusies, un arvien vairāk privāto mežu īpašnieki apgūst zināšanas sava īpašuma attīstībai. Joprojām vairāk kā 85% īpašnieku nenes pietiekamas rūpes sava īpašuma attīstībā (kā apsaimniekošana ietekmē meža cenu?). Tādēļ liela daļa šādu mežu ir zaudējusi vai zaudē savu vērtību. Uzzini, kas ietekmē meža vērtību un kas to padara vērtīgu. Jo vērtīgāks būs mežs, jo augstāka tiks izteikta cena par to.

 

Latvijā nav mazums gadījumu, kad mežu īpašniekiem tiek izteikta pārāk zema cena. Nereti kādam privātam pircējam īpašums ir tikai ”bezvērtīgi krūmi’, kas ir vien pāris tūkstošu vērtībā, bet kādam citam tie būtu milzu vērtībā. Kā nepalaist garām šādu piedāvājumu? Ar sludinājumu palīdzību apziņojot ne tikai 3 vai 5 potenciālos pircējus, bet pat 10, 30 vai 50.

 

Portālā reģistrētie pircēji savā starpā neredz izteiktās cenas par īpašumu, tā veidojot reālu cenu par konkrēto īpašumu. Galu galā, augstākā cena piederēs tam, kas šo īpašumu tādu arī redzēs. Bez maldiem vai liekulības. Tādēļ, lai izslēgtu iespēju pārdot īpašumu par nesamērīgu cenu, vispirms ir jānoskaidro tā reālā cena.

 

 

Vai pēc izlasītā Tev ir plānā pārdot savu meža īpašumu vai cirsmu?

Tad pielūko, lai vispirms uzzini sava meža vai cirsmas reālo vērtību!

 

Ja tu to vēl nezini – tad bez maksas uzzini to ŠEIT.