Kā neiekrist ‘’Pērkam mežus’’ sludinājumos?

Vairāk kā 52% Latvijas teritorijas ir meži. Tas nozīmē, ka kādam šie meži arī pieder. Puse pieder valsts mežiem, bet otra puse – privāto mežu īpašniekiem. Kamēr vien daži privāto mežu īpašnieki iestājas par meža saglabāšanu nākamajām paaudzēm. Pārējie labprātāk izvēlas savu mežu (vai cirsmu) pārdot. Bet kā gudri pārdot, lai darījums būtu drošs? Un kas godīgi pērk mežus?

 

Apzinoties, cik daudzi pārdod mežus (dažādu apsvērumu dēļ – finansiālu vai mentālu), ir krietni aktivizējušies arī tie, kas pērk mežus. Ja agrāk tie bija vien pāris uzņēmumi, tad šodien mežu uzpircēji ir tikpat daudz, cik brokastu pārslu veikala plauktā.

 

Internets, sociālie tīkli un avīzes ir pilnas reklāmu, baneru un sludinājumu – ‘’PĒRKAM MEŽUS, tūlītēja samaksa’’! ‘’Pērk mežus un cirsmas visā Latvijā’’! ‘’Mežu un cirsmu pirkšana, piedāvājam augstāko cenu par īpašumu!’’ ” Bet kas no lielā saraksta ir drošākā izvēle, un kam tad īsti pārdot savu mežu?

 

Drošākā izvēle – LAIKS lēmuma pieņemšanai. Vienmēr atradīsies kāds, kas vēlēsies nopirkt mežu. Bet kāda būs izteiktā cena par īpašumu? Un kādu cenu tas prasīs no īpašuma saimnieka? Sasteigts darījums nekad nenesīs gaidīto rezultātu (pārdot mežu pašam vai piesaistīt profesionāļus, lasi šeit). Steigā izvēlēties brokastu pārslas vai pārdot īpašumu pirmajam uzpircējam, tā ir milzu atšķirība. Turklāt sarūgtinājums otrajā variantā var saglabāties pat visu mūžu. Diemžēl ir liels skaits privāto mežu īpašnieku, kas saskaras ar milzu sarūgtinājumu tieši steigā pieņemtu lēmumu dēļ.

 

Itkā nevainīgi izvēlas pirmo uzpircēju. Nav laika, vēlmes vai pieredzes iedziļināties – par meža vērtību, par secību, kā notiek īpašuma pārdošana (uzzini par ”sarkanajiem signāliem”, spiežot šeit) utt. Saprotams, ne vienmēr cilvēkam ir laiks, zināšanas un vēlmes iedziļināties. Bet tādā un jebkurā gadījumā – meža īpašniekam ir jāzina sava meža vērtība! Tas ir pirmais nosacījums, kas jāzina KATRAM meža īpašniekam.

 

Mežu uzpircējiem ir viegli samelot, ja meža īpašnieks neapzinās sava īpašuma vērtību tirgū. Bet, ja pastāv iespēja uzzināt meža vai cirsmas augstāko cenu, neinvestējot ne centa – tas būtu tā vērts? Turklāt ar vienu piegājienu apziņojot visus Latvijas mežu uzpircējus?

 

Ir tā vērts! Tāpat ir vērts netikt maldinātam vai ietekmētam no pircēju puses.

 

KĀ? Tev tas prasīs vien datoru (vai mobilo), internetu un 20 minūtes laika, lai izveidotu bezmaksas sludinājumu mmv.lv (kas ir mmv.lv, vairāk lasi šeit). Un neko vairāk!

 

Pēc sludinājuma izvietošanas, atsauksies visi tie mežu uzpircēji, kas vēlas nopirkt tieši Tavu mežu vai cirsmu (uzzini, ko ņem vērā, pērkot mežu, spied šeit). Katrs no tiem izteiks savu augstāko cenu par īpašumu. Reģistrētajiem mežu uzpircējiem nepastāv iespēja mānīties. Gan tādēļ, ka pircēji neredz citu pircēju izteiktās cenas, gan tādēļ, ka cenu var izteikt tikai vienreiz.

 

Visi reģistrētie pircēji, kas ir ieinteresēti mežu vai cirsmu pirkšanā, redz tikai sludinājumu, neredzot īpašnieku. Tā būs garantēta anonimitāte, kā arī sirdsmiers – nekādu lieku e-pastu un zvanu ar nogurdinošiem jautājumiem. MMV.LV ir ērtākais veids, kā mežu īpašnieks var apziņot visus Latvijas (portālā reģistrētos) mežu uzpircējus, un no visiem piedāvājumiem – saņemt augstāko cenas piedāvājumu. Augstāko cenu par īpašumu īpašnieks saņems pēc sludinājuma termiņa beigām (1-4 nedēļas).

 

Tāpat īpašnieks tiek pasargāts no negodprātīgiem pircējiem. Jo tie, kas pērk mežus un cirsmas un ir reģistrēti mmv.lv, to var darīt tikai godīgā un atklātā veidā. Pēc meža vai cirsmas cenas noskaidrošanas, meža īpašnieks var arī lemt par īpašuma pārdošanu augstākās cenas izteicējam (*darījums ir lēmums, kas ir atkarīgs tikai un vienīgi no paša īpašnieka).

 

Pat, ja Tev nav intereses par meža pārdošanu, joprojām ir vērtīgi zināt sava īpašuma vērtību. Un tikai tad, kad ir uzzināta vērtība no vairākiem pircējiem, ir daudz saprātīgāk veidot komunikāciju ar uzpircējiem no sludinājumiem avīzēs.

 

‘’PĒRKAM MEŽUS visā Latvijā’’- šādi sludinājumi ir un joprojām pastāvēs. Un tas nenozīmē, ka sludinājumos mīt tikai negodīgi pircēji. Bet, lai nekļūtu par negodprātīgu pircēju upuri – zini sava meža vērtību! Un nekādus neapdomīgus lēmumus!

 

Piemērs, kādēļ izmantot mmv.lv!
”Meža īpašnieks redz sludinājumu ar kliedzošu uzrakstu ”Pērkam mežus!! Ja pārdod, tad TIKAI par augstāko cenu!” Pārdevējs ”iekrīt” un viņam tiek piedāvāti 20’000 tūkstoši par īpašumu. Bet salīdzinot cenu piedāvājumus starp vairākiem pircējiem mmv.lv, augstākā izteiktā cena ir 35’000 tūkstoši. 15’000 liela cenu atšķirība. Tas varētu izvērsties par patiesi lielu zaudējumu.”

 

 

Vai pēc izlasītā Tev ir plānā pārdot savu meža īpašumu vai cirsmu? Tad noskaidro sava meža vērtību! Tu to vēl nezini? To bez maksas vari noskaidrot, uzspiežot ŠEIT.

 

MMV.LV mērķis ir palīdzēt mežu īpašniekiem bez zināšanām, laika, pūliņiem un finansēm, vien ar sludinājuma palīdzību, uzzināt labāko cenu par īpašumu, apziņojot visus portālā reģistrētos mežu uzpircējus.