Pārdot pašam vai piesaistīt profesionāļus?

pardod mezu cirsmu

Vēlies pārdot mežu, bet nezini, kā? Vai iesaistīties pārdošanas procesā pašam vai piesaistīt profesionāļus? Meža pārdošanas process var būt laikietilpīgs, sarežģīts un pat dārgs. Iesaistoties procesos, meža īpašniekam ir jābūt zinošam, pārzinot daudzus likumus un noteikumus. Tomēr, ja īpašniekam nav vēlmes tērēt laiku un enerģiju, vislabāk būtu piesaistīt zinošus profesionāļus.

 

Sākotnēji daudziem meža īpašniekiem šķiet, ka meža pārdošana ar saviem spēkiem ir ātri realizējams process. Tas nav sevišķi sarežģīts un var būt itin vienkāršs, tomēr realitāte bieži ir cita. Ja meža īpašniekam ir cieša saistība ar mežiem, ir zināšanas ap likumiem, ir regulāri sekojis līdzi situācijai mežā, kā arī apzinās sava meža vērtību, tad uzsākt meža pārdošanu paša spēkiem šķiet itin drošs process. Turpretī, ja meža īpašniekam nav zināšanas, trūkst laika iedziļināties pārdošanas procesos, drošāk tomēr būtu piesaistīt zinošus speciālistus.

 

 

Ja meža īpašnieku pārsteigs dažādi neparedzēti šķēršļi, kā piemēram, juridiskas problēmas – sarežģījumi ar dokumentāciju, īpašums bez neesošas zemesgrāmatas, tas ir ieķīlāts vai ar apgrūtinājumiem, ir nenokārtots mantojums utt., tad piesaistītais speciālists būs lielisks atbalsts visu šo jautājumu risināšanā. Profesionāļu iesaiste būs ne tikai laika ekonomija, bet krietni mierīgāks prāts visu īpašuma pārdošanas laiku. Pateicoties zinošiem speciālistiem, tie ir palīdzējuši daudziem meža īpašniekiem visā Latvijā.

 

Tomēr, ja meža īpašnieks ir lēmis šo atbildīgo pārdošanas procesu risināt paša spēkiem, tas būs garš mācību process, taču arī apsveicams. Īpašniekam būs ne tikai rūpīgi jāizlasa visi likumi un noteikumi, bet arī jāapgūst visu, kas attiecas uz īpašuma pārdošanu. Īpašniekam būs rūpīgi jāseko līdzi tirgus situācijai, aktuālajām cenām, noskaidrojot reālo meža vērtību. Pirms īpašuma pārdošanas, jau laicīgi jāpārbauda visa dokumentācija, lai pārdošanas gaitā nerastos neparedzēti sarežģījumi.

 

Ja meža īpašniekam nav nepieciešama profesionāļu iesaiste īpašuma pārdošanas procesa laikā, tad īpašnieks vienmēr var griezties pēc palīdzības, konsultējoties par atsevišķiem jautājumiem. Ja ir jautājumi, kas šķiet neskaidri, vienmēr vajag lūgt palīdzību, to risinot gan ar jautājumu saistītās iestādēs, gan piesakot konsultāciju, lai laikus gūtu skaidrību par konkrēto situāciju.

 

 

Vēlaties ietaupīt savu laiku un enerģiju? Uzziniet sava meža vērtību: www.mmv.lv

Pārdodiet savu meža īpašumu viegli!