Kāpēc bieži tieši mežu īpašnieks nesaņem īsto cenu?

Vai tiešām mežu īpašnieki bieži nesaņem īsto cenu par savu īpašumu? Kas to ietekmē? Un kā palīdzēt mežu īpašniekiem Latvijā saņemt īsto cenu par savu mežu vai cirsmu?

 

Mežsaimniecība ir samērā sarežģīta nodarbe, kas strauji mainās, arī veids, kā uzzināt par jauno un aktuālo meža nozarē, laika gaitā ir izmainījusies. Ierasto bukletu un avīžu sleju lasīšanu ir aizvietojis internets. Tomēr daļa mežu īpašnieku Latvijā ir seniori, kas ar mūsdienu tehnoloģijām nespēj sadarboties tik raiti kā jaunieši, turklāt informācija nemaz nav tik viegli atrodama. Šī ir viena no riska grupām, kas ir viegli manipulējama, jo nespēja adaptēties mūsdienu laikmetam, ietekmē senioru spēju sekot līdzi aktuālajam un gudri vairot sava meža vērtību. Tomēr informācija un zināšanas ir nepieciešamas ikvienam meža īpašniekam, lai pārdomāti apsaimniekotu vai gudri pārdotu savu mežu. Tādēļ tieši zināšanu trūkums ir viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ mežu īpašnieks nesaņem īsto cenu par savu īpašumu.

 

Lasi ”Kā neiekrist ”Pārkam mežu” sludinājumos!”

 

1. Meža nozare ir milzu izaicinājums. Daļa mežu īpašnieku apzinās, ka viņiem trūkst laika, vēlmes un pieredzes apgūt meža nozari. Nereti meža apsaimniekošana ir milzu izaicinājums, kas nobiedē mežu īpašniekus. Kas vainagojas divās situācijās – mežu atstāt augam savā tempā, kas ietekmē meža vērtību pārdošanas brīdī un pēc iespējas ātrāk īpašumu pārdot, kur zināšanu trūkums un pārsteidzīgi pieņemti lēmumi, var vainagoties ar meža pārdošanu krietni zem tirgus vērtības;

 

2. Mežu īpašniekiem trūkst informācijas, laika un zināšanu par savu īpašumu. Trūkst izpratnes gan par to, kā veidojas meža vērtība, gan kā uzzināt sava īpašuma vērtību, gan arī trūkst vērtīgu padomu, kā vairot meža vai cirsmas vērtību;

 

3. Daļa mežu īpašnieku nepievērš uzmanību sadarbības partnerim, darījuma procesiem, to norisei, vēloties pēc iespējas ātrāku peļņu. Neapdomīgi un pārsteidzīgi lēmumi bieži vainagojas ar sliktu darījuma pieredzi;

 

Lasi arī ‘’5 populārākās kļūdas, ko pieļauj mežu īpašnieki’’

 

Lai risinātu šīs problēmas, kadēļ mežu īpašnieki nepievērš vērību sadarbības partneru izpētei, tirgus situācijai, meža vērtības uzlabošanai un sava īpašuma cenas noskaidrošanai, Latvijā ir tapusi mežu un cirsmu cenu salīdzināšanas platforma mmv.lv. MMV.LV iestājas par mežu īpašniekiem – palīdzot noskaidrot īsto cenu par savu īpašumu bez maksas un ērtā veidā.

 

MMV.LV ir platforma, kur bez maksas, salīdzinoši ātri, saprotami un ērti, mežu īpašniekiem uzzināt sava īpašuma reālo cenu tirgū. Ar vienu bezmaksas sludinājumu mežu īpašnieks, paliekot anonīms, var apziņot visus portālā reģistrētos mežu uzpircējus (MMV.LV ir reģistrēti vairāk kā 100+ mežu uzpircēju). Šī ir alternatīva, kā mežu īpašniekiem, kam nav laika, zināšanu un resursu, iegūt sava īpašuma reālo cenu tirgū, neiztērējot ne centa.

 

 

Tikai tad, kad mežu īpašnieks zina sava meža reālo vērtību (vai arī pārdošanas cenu), viņš ir tiesīgs piedāvāt īpašumu mežu uzpircējam.

 

 

MMV.LV ir palīdzējusi uzzināt Īsto cenu jau vairāk kā 150 privāto mežu īpašniekiem. Mežu pircēji izvēlas platformu, jo:

– Īpašuma ievietošana mmv.lv neprasa vairāk kā 10 minūtes un ir BEZ MAKSAS;
– Mežu pircējs ir anonīms un sludinājumā ir pieejama informācija TIKAI par īpašumu;
– Īpašnieks pats nosaka termiņu (sludinājums ir aktīvs no 1-4nedēļām);
– Ar vienu sludinājumu tiek uzrunāti visi Latvijas īpašuma pircēji;
– MMV.LV ir reģistrējušies vairāk kā 100 mežu pircēji;
– Mežu īpašnieks uzzina tikai LABĀKO cenu par īpašumu;
– Mežu īpašnieks var izvietot sludinājumu, lai TIKAI uzzinātu sava meža vai cirsmas cenu (īpašnieks ir tiesīgs īpašumu nepārdot);
– Skaidri saprotami un ērti procesi (dokumentu sagataves, veidlapas);

 

 

MMV.LV ir elementāra cenu noskaidrošanas platforma, kas ir saprotama ikvienam, kurā ir viegli orientēties arī vecāka gada gājuma cilvēkiem. Platformas mērķis ir palīdzēt cilvēkiem bez laika un naudas tēriņiem, studēšanas un liekiem pārdzīvojumiem, apzināt sava meža vai cirsmas reālo vērtību īsā laikā un maksimāli droši.

 

Pasargājot meža īpašnieka identitāti, meža saimniekam ir iespēja noskaidrot sava īpašuma vērtību īsā laika periodā, netiekot traucētam vai kā citādi iespaidotam. Pat pie augstākās cenas, ko izteicis kāds īpašuma pircējs, meža īpašnieks ir tiesīgs darījumu neuzsākt. Tomēr! Šī ir alternatīva arī pie īpašuma pārdošanas – ja īpašnieks vēlas pārdot mežu, ar mmv.lv mežu var pārdot augstākās cenas izteicējam, nepārdodot to pirmajam uzpircējam.